Tradicionalna manifestacija vezana uz blagdan sv. Vinka, kojega u Slavoniji popularno zovu “Vincelovo”, započinje 19.01. i traje sve do 26.01.
Na obroncima koji okružuju Zlatnu dolinu tako prozvanu još od Starih Rimljana ”Vallis Aurea”, najviše na Vinogorju, Kutjevu, te Vinogorju Požega-Pleternica, tjedan dana gorjet će vincelovske vatre, spremat će se gastronomski specijaliteti, zarezivati će se trsje, točiti vrhunsko vino i ponovno njegovati tradicija.
To je specifična pučka svetkovina u čast blagdana Sv. Vinka, zaštitnika vinogradara kojom vinogradari ovoga kraja kroz stoljeća obilježavaju početak rezidbe vinove loze u svojim vinogradima.
Slavlje započinje blagoslovom vinograda kojega obavlja svećenik. Na trs koji se simbolično reže, vješaju se kobasice i zalije ga se s malo vina uz molitvu da godina bude rodna.
Velike fešte koje su svakoga dana u drugome mjestu započinju paljenjem vincelovske vatre oko koje posjetitelji tradicionalno peku čuveni vincelovski ražanj. Vinari u svojim vinskim podrumima, ali i na posjetiteljskim štandovima priređuju bogatu ponudu vrhunskih vina i gastronomije, uz nezaobilazne zvuke tamburice.
Blagdan sv. Vinka jedan je od zapovjednih vinskih blagdana daruvarskih vinara i vinogradara u čiju čast se tradicionalno, u pratnji prijatelja i gostiju, odlazi u vinograde te po pučkim i crkvenim običajima blagoslovi trsje i obavi ogledna rezidba. Simbolično obilježavanje početka vinogradarske godine popraćeno je organiziranom zabavom za sve goste, obaveznim spravljanjem vinogradarskog doručka, graha u kotlu, kuhanog vina, plesom i pjesmom tamburaša.